Aktualności

Przelewy internetowe dla jednostek administracji publicznej

Data: 2016.08.03

System płatności internetowych Paybynet to wygodne i intuicyjne narzędzie do realizacji płatności on-line m.in. na rzecz administracji publicznej. Dzięki Paybynet wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu i stania w kolejkach – wygodnie i bezpiecznie. Wystarczy komputer i dostęp do Internetu.

System Paybynet umożliwia przesyłanie pieniędzy bezpośrednio z rachunku klienta na konta bankowe urzędów państwowych i jednostek samorządu terytorialnego. Paybynet jest zintegrowany z kilkuset urzędami w całej Polsce oraz z wieloma platformami administracji publicznej – m.in. z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP), Systemem Elektronicznej Komunikacji Administracji Publicznej (SEKAP) czy Wrotami Podlasia.
 

Co zyskują urzędy, korzystając z systemu płatności internetowych?


Wykorzystanie systemu płatności on-line Paybynet umożliwia urzędom poprawienie wydajności pracy w zakresie obsługi klientów, a obywatelom daje komfort załatwienia spraw bez konieczności fizycznej obecności w instytucji. Dzięki temu, że bezpieczne płatności internetowe Paybynet umożliwiają generowanie Elektronicznego Poświadczenia Opłaty, zostaje ono automatycznie przypisane do wniosku, a urząd może od razu przystąpić do załatwiania sprawy opłaconej przez Internet. W przypadku udostępniania dokumentu w wersji elektronicznej (np. mapy geodezyjnej), jego wydanie może nastąpić w pełni automatycznie, chwilę po wniesieniu opłaty.

Bezpieczeństwo transakcji realizowanych z wykorzystaniem Paybynet gwarantowane jest przez KIR – instytucję, która obsługuje infrastrukturę polskiego sektora bankowego. Informacje o płatnościach przekazywane są w postaci zaszyfrowanej. Obecnie z systemu płatności on-line Paybynet korzysta już kilkaset jednostek administracji publicznej, m.in. Urząd m.st. Warszawy czy Śląski Urząd Wojewódzki.
 

Do urzędu ze smartfonem


Wkrótce będzie można wykonać płatności za usługi administracyjne, korzystając ze smartfona. Będzie to możliwe dzięki uruchomieniu w punktach obsługi klienta usługi płatności WebPOS Paybynet. Z takiej możliwości będą mogli skorzystać klienci bankowości elektronicznej, którzy mają dostęp do systemu płatności mobilnych. Rozliczenie transakcji odbywać się będzie z wykorzystaniem systemu bezpośrednich płatności internetowych Paybynet.

lista aktualności